BASINA VE KAMUOYUNA
Tarih: 22.06.2020| Okunma Sayısı: 379

22.06.2020

BASINA VE KAMUOYUNA

Toplumun derdi salgın hastalık, ölüm, ekonomik buhran, işsizlik, aşsızlık siyasi iktidarın derdi ise barolar parçalara bölünsün, avukatlar sussun!

İstiyorlar; Avukatlar sessiz kalsın ki halk nefessiz kalsın….

Her akşam televizyon kanallarında, her gün gazete köşelerinde baroları siyaset malzemesi yapmaya çalışan sözde bağımsız medya ve avukatlık kanununu nasıl değiştirsem de yeniden başkan seçilsem diyen Feyzioğlu!

Baro başkanlarımız günlerdir yürüyor. Avukatlar bölünmesin, susmasın ki; halk savunmasız kalmasın, kadınlar, çocuklar, engelliler, dezavantajlı gruplar ezilmesin, doğa talan edilmesin diye.

Bugün demokratik yollarla hak yürüyüşü yapan baro başkanlarımıza polis müdahale etmiş ve yürüyüşleri engellenmiştir. Aynı saatlerde TBB başkanı sıfatıyla bizi temsil ettiğini iddia eden kişi Anıtkabir’e makam aracıyla trafik ışığı engeline bile takılmadan gitmiştir.

Ankara’ya girişi engellenen yalnızca baro başkanlarımız değildir, tüm avukatlardır, demokrasidir, insan haklarıdır. Halktır.

Öncelikle Metin Fevzioğlu’na sesleniyoruz! Artık bizi temsil etmiyorsun! Bizi temsil eden oylarımızın hakkını vererek onuruyla, duruşuyla günlerdir yürüyen baro başkanlarımızdır.

Siyasi iktidara sesleniyoruz! Bizler siyasi bir hareketin içinde olmadık ama siyasetin bizi bölmesine parçalamasına da susacak değiliz. Bizler bir gecede torbadan çıkaracağınız yasayla parçalara ayırabileceğiz bir meslek grubu değiliz.

Kendilerini emir kulu olarak niteleyen polis memurlarına sesleniyoruz! Kanunsuz emri uygulamak suçtur. Cübbesinden tutup çektiğiniz, darp ettiğiniz, attığı adıma engel olduğunuz o avukatlar yarın yine sebepsizce mesleğinizden edildiğinizde, haksızca sürüldüğünüzde, özlük haklarınız verilmediğinde sizin haklarınızın yolunda cübbeleriyle adım atacak olanlardır.

Başkanımız pandemi nedeniyle sırf bizim sağlığımızı düşündüğü için yalnız yürümeyi tercih etmiştir. Zannetmeyin ki başkanımız yalnızdır.

Biz Ordu Barosu Yönetim Kurulu olarak, Sayın Baro Başkanımız Avukat Haluk Murat Poyraz’ın yanında olduğumuzu, Baro başkanlarımızın bu demokratik haklarının engellenmesine devam edilmesi halinde tüm meslektaşlarımızı demokratik mücadelemize dahil olmak üzere Ankara’ya davet edeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.

ORDU BAROSU YÖNETİM KURULU

26.02.2021
AV. HALUK MURAT POYRAZ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.