ORDU
BAROSU
Gezinti Bağlantılarını Atla
 
 
  
 
AralıkOcakŞubat
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Baromuz Tarihçesi
Tarih: 13.03.2012 22:00:00 | Okunma Sayısı: 4735 | | |
                           Ordu avukatları Giresun Barosuna bağlı çalışmakta iken 1956 yılı sonunda Ordu Avukatlarından Av.Nevzat ÇELİK ve 9 avukat birlikte Ordu Barosunun müstakil bir Baro olması için müracaat etmişler ve 1958 yılında Av.Kemal ŞENSOY, Av.Ahmet Celal EROĞLU,Av.Orhan EROĞLU, Av.Abdullah AKSAKOĞLU, Av. Selahattin GÜREL, Av.Jülide GÖKÇEBAY ve Av.Nevzat ÇELİK ile Ordu Barosunu birlikte kurmuşlardır. İlk Yönetim Kurulu ise Av.Ahmet Celal EROĞLU Başkanlığında, Av.Orhan EROĞLU,Av.Kemal ŞENSOY, Av.Selahattin GÜREL, Av.Jülide GÖKÇEBAY ve Av.Abdullah AKSAKOĞLU' adlı üyelerden oluşmuştur.Bu kurul seçim ile görevi 4 kez yürütmüştür.Bundan sonra aşağıdaki isimler Ordu Baro Başkanlığını yürütmüşlerdir.
 
 

Av.Ahmet Celal EROĞLU 

(11/02/1956-27/01/1963) 

Av.İhsan Nuri TOPKAYA   

(27/12/1963-27/12/1964)                                                                                                     

(11/12/1976-09/12/1978)

(27/12/1964-02/01/1966)                                          

(20/12/1970-03/12/1972)                                                      

 Av.Orhan KULAÇOĞLU                                                 

(02/01/1966-19/01/1969                                               

Av.Rüstem ÇELEBİ                                                       

(19/01/1969-20/12/1970)

Av.Selahattin GÜREL                     

(03/12/1972-17/12/1974)                                                     

Av.Ahmet GÖNCÜ                                                     

(17/12/1974-1975)                                                               

(09/12/1978-15/12/1985)                                                           

Av.Çetin ÇEBİ                                                            

(15/12/1985-09/10/1988)                                           

Av.Salih AKKUŞ                                                      

(09/10/1988-07/10/1990)                                                    

Av.Kaşif ENGİNYURT                                                           

(07/10/1990-07/10/1992)                                                

(12/12/1994-29/10/2000)                                                 

Av.Güner SAĞRA                                                       

(18/10/1992-11/12/1994)                                                       

Av.Tevfik KARABULUT                                                 

(29/10/2000-29/10/2002)                                                      

(29/10/2002-29/10/2004)

 Av.Orhan EROĞLU    

(20/12/1970-03/12/1972)

(02/01/1966-19/01/1969 

(19/01/1969-20/12/1970)   

(03/12/1972-17/12/1974)            

(17/12/1974-1975)                       

Av.Çetin ÇEBİ               

Av.Salih AKKUŞ                           

Av.Kaşif ENGİNYURT         

(12/12/1994-29/10/2000)           

(18/10/1992-11/12/1994)              

(29/10/2000-29/10/2002) 

 
20.01.2018 Cumartesi